Pozvánka na konferenciu Globálna klimatická kríza

Milé kolegyne a kolegovia

Konfederácia odborových zväzov SR Vás pozýva na konferenciu Globálna klimatická kríza, ktorá sa uskutoční dňa 23. 1. 2020 od 13,00 hod v priestoroch Národnej rady Slovenskej republiky. Na konferencii vystúpi aj pani Monika Uhlerová, viceprezidentka KONFEDERÁCIA ODBOROVÝCH ZVÄZOV SLOVENSKEJ REPUBLIKY s príspevkom, v ktorom sa bude snažiť objasniť, aká je úloha odborov v boji proti globálnej klimatickej kríze, prečo by sa mali odbory zaujímať o tento problém, prečo musia byť ako dôležitý sociálny aktér zahrnuté do hľadania riešení a účinných opatrení, aké sú priority európskeho odborového hnutia v otázkach klimatickej krízy, čo pre pracujúcich znamená „just transition“, aké môžeme očakávať sociálne dosahy klimatických zmien a ako budú formovať a ovplyvňovať trh práce, sociálnu ochranu a zabezpečenie, legislatívu a celkovo svet práce.

Ak máte záujem, prosím, registrujte sa na kontakte uvedenom v pozvánke a programe najneskôr do 22.1.2020.

Globálna klimatická kríza (program)