Mimoriadna rada OZ SAV / 4-10-2018

Dňa 4.10.2018 sa uskutočnila Mimoriadna rada OZ SAV. Na rokovaní sa zúčastnili delegáti  37 zo 43 ZO OZ SAV priamo alebo prostredníctvom videokonferencie. Zástupca Predsedníctva SAV p. František Simančík a zástupcovia MŠVVaŠ SR páni Marek Hajduk, Robert Szabo a Andrej Rusnák informovali odborárov o súčasnom stave transformácie a prebiehajúcich rokovaniach. Do výboru OZ zväzu bola zvolená nová členka pani Ľubica Urbániková z Ústavu molekulárnej biológie.

Mimoriadna rada OZ SAV prijala nasledujúce uznesenie:

Andrej Rusnák svojim konaním stratil dôveru výboru a členskej základne vykonávať funkciu predsedu OZ SAV. Svojim dobrovoľným odstúpením z funkcie predsedu a člena výboru uľahčil vyriešenie vzniknutej situácie.

Mimoriadna rada OZ SAV ukladá výboru OZ SAV pri rokovaniach o procese transformácie SAV na V.V.I. presadzovať, aby tento proces bol transformáciou a nie zakladaním nových organizácií a bola zachovaná kontinuita pracovno-právnych vzťahov.

Po zasadnutí Mimoriadnej rady sa uskutočnila schôdza výboru OZ SAV doplneného o novú členku.

Za nového predsedu zvolil výbor pána Ing.  Petra Magdolena.