zasadnutie Rady mladých KOZ SR

Konfederácia odborových zväzov SR zorganizovala prvé tohtoročné zasadnutie Rady mladých KOZ SR zamerané na vyhodnotenie predchádzajúceho roku a prípravu projektov a definíciu cieľov na rok 2019.

Stretnutia, ktoré sa konalo 18.1.2019 v Bratislave, sa zúčastnili mladí zástupcovia z 11 odborových zväzov. V aktuálnom roku sa chcú mladi odborári zamerať na propagáciu dôležitosti sa organizovania a členstva v odboroch a silu kolektívneho vyjednávania. Rovnako sú pripravení aktívne participovať na Prvomájových oslavách, veľtrhoch či burzách práce a festivaloch. V tomto roku sa plánujú okrem ad hoc stretnutí stretnúť aj v Žiline a Košiciach.

Dôležitou súčasťou novoročného stretnutia Rady mladých KOZ SR bola aj voľba nového vedenia rady. Predsedom RM KOZ SR sa stal František Gajdoš z OZ KOVO a podpredsedníčkou Františka Jakubíková z OZ Policie v SR.