Zasadnutie Rady OZ Slovenskej akadémie vied

Dňa 21. 3. 2024 sa uskutočnila Rada OZ SAV. Na rokovaní sa zúčastnili delegáti z 34 základných organizácií z celkového počtu 39 ZO OZ SAV, všetci prezenčne. Na rokovanie Rady boli pozvaní podpredseda SAV Martin Venhart a prezidentka Konfederácie odborových zväzov SR Monika Uhlerová. Podpredseda SAV informoval o aktuálnej situácii v SAV, o plánovanom financovaní SAV formou zmluvy so štátom a o hodnotení VER. Prezidentka KOZ SR o aktivitách konfederácie ako aj o blížiacom sa kolektívnom vyjednávaní. Na zasadnutie Rady boli prizvaný aj predseda Komisie SAV pre rovnosť Róbert Karul, ktorý predniesol návrhy do Kolektívnej zmluvy vyššieho stupňa. Hostia následne odpovedali na množstvo otázok prítomných delegátov.

Na Rade OZ SAV delegáti schválili:

– Program rokovania Rady OZ SAV;

– Správu mandátovej komisie o uznášaniaschopnosti Rady OZ SAV (prezentovaných 34 delegátov ZO OZ z celkového počtu 39 organizácií)

– Správy o čerpaní rozpočtu OZ pracovníkov SAV za rok 2023;

– Návrh rozpočtu na rok 2024;

– Správu revíznej komisie za rok 2023;

Predseda OZ SAV peter Magdolen dostal za úlohu navrhnúť na kolektívnom vyjednávaní nasledujúce body:

– predlžovať platnosť zmluvy na dobu určitú o trvanie MD a alebo rodičovskej dovolenky a aby štatutár navrhol toto predĺženie automaticky.

– príspevok pri narodení dieťaťa

– príspevok pri nástupe dieťaťa do 1. triedy ZŠ.

Po zasadnutí Rady sa uskutočnila aj schôdza výboru OZ SAV.

Všetkým prítomným delegátom ďakujeme účasť a zaujímavú diskusiu a tešíme sa na stretnutie opäť o rok.

Foto: L. Pribusová Slušná, I. Lichner